W okresie jesienno – zimowym wzrasta liczba nieobecności dzieci na zajęciach. Dziecko, które jest chore przez dwa tygodnie – opuści najprawdopodobniej cztery lekcje. Czy to dużo? Czy zaszkodzi w rozwoju dziecka? Czy opłatę za te zajęcia można sobie odliczyć od abonamentu skoro dziecka nie było? Poniżej rozwiewamy wątpliowści.
Czy mogę odliczyć zajęcia od abonamentu?
Nie. Zajęcia to tylko jeden z elementów, które wchodzą w skład abonamentu. Oprócz tego:
- Ty jako rodzic masz dostęp do nielimitowanych konsultacji z naszym lektorem w naszej aplikacji mobilnej (Angielski S-cool)
- dziecko może wziąć udział w 60 lekcjach, w ciągu roku szkolnego. To znaczy, że po wyzdrowieniu może wziąć udział w dodatkowych zajęciach innej grupy.
- abonament uprawnia również do korzystania przez 12 miesięcy z platformy do kursów
Co mogę zrobić żeby dziecko nie miało zaległości?
Na taką okoliczność przygotowaliśmy kilka rozwiązań.
Lekcja w innej grupie – po wyzdrowieniu możesz pójść dodatkowo na zajęcia w innej grupie na tym samym poziomie. Mamy ponad 50 grup – więc zawsze masz jakieś alternatywne zajęcia.
Sprawdź co było na lekcji – ty jako rodzic możesz bardzo szybko ustalić co było realizowane na zajęciach. W aplikacji Angielski Scool otwórz zakładkę Lekcje, a następnie kliknij w kafelek z numerem ostatniej lekcji. Zobaczysz szczegółowy opis zajęć.
Napisz do lektora – każdy rodzic ma możliwość bezpośredniego kontaktu z lektorem prowadzącym grupę w naszej aplikacji Angielski Scool. Masz pytanie? Potrzebujesz konsultacji – napisz, nasi lektorzy chętnie pomogą.
Platforma online – to najszybszy sposób na samodzielne powtórzenie materiału. Na platformie znajdziesz wszystko: angażujące gry, nagrania do książki, zadania do rozwiązania. To idealne sposób na samodzielną powtórkę materiału lub zapoznanie się z nowym.
Jak nieobecność wpływa na rozwój dziecka?
Jeżeli dziecko chodzi regularnie i przydarzy mu się dwu-, trzy-tygodniowa nieobecność to nie jest to dużym problemem jeżeli przez ten czas będzie miało jakikolwiek kontakt z językiem (np. zabawy w domu z rodzicem, granie na platformie online, czy u starszych samodzielne robienie zadań online).
Pamiętaj, że sam udział w zajęciach to tylko jeden z elementów nauki. Zdecydowanie większym problemem od jednorazowego opuszczenia kilku lekcji jest niekorzystanie z platformy.
Dla dziecka czy nastolatka najważniejszy jest regularny kontakt z językiem.
Dlatego super jeżeli będziecie na wszystkich lekcjach, ale jeżeli wypadnie wam kilka to nic złego się nie stanie. Pamiętaj rodzicu, żeby regularnie włączać dziecku platformę – szczególnie w dni w które nie mamy lekcji.

